Chlum u Třeboně, rybník Hejtman

Městečko Chlum u Třeboně je významným rekreačním centrem v CHKO Třeboňsko, u rybníka Hejtman. Leží asi 17 km jihovýchodně od našeho ubytování a je cílem všech cyklistů při dovolené v Třeboni. Centrum Chlumu tvoří rybník Hejtman, barokní zámeček na hrázi rybníka, kostel Panny Marie a malé náměstí s kašnou.

Do Chluma Vás mohou dovést některé cyklostezky >>Chlum u Třeboně

Kostel Panny Marie a zámek spojuje Křížová cesta. Na Křížové cestě můžete obdivovat několik zastavení, která zobrazují ukřižování Ježíše a jeho zmrtvýchvstání.

Barokní zámeček na hrázi rybníka je obklopen nádherným parkem s množstvím exotických stromů a keřů a sochami z 18. a 19. století. Park je přístupný veřejnosti, zámek nikoliv. Patří soukromému majiteli.

Nově je v Chlumu otevřena hvězdárna

Hvězdárna Zájezek  v Chlumu u Třeboně byla otevřena pro veřejnost v létě roku 2013, nabízí možnost výjimečné podívané na denní i noční oblohu profesionálním hvězdářským dalekohledem, jehož prostřednictvím lze přenášet obraz také do prezentačního sálu, můžeme tak poskytnou pohled na zajímavé úkazy i pro velké skupiny zájemců.

Městečko Chlum u Třeboně leží cca 17 km jihovýchodně od našeho ubytování

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím